Totul de vânzare poster

Informații film

Data lansării: September 10, 1992
Durată: 100 minute
Titluri alternative: Vezi toate (13)
Genuri:
Dramă Crimă Mister
Buget: $12,500,000
Încasări: $10,725,228
Limba originală: Engleză
Status: Released
Țări de producție:
Limbi vorbite:
Scoruri critici
Ratinguri din surse de încredere
🍅
95%
Tomatometer
84
84/100
Metacritic
🎬
7.3/10
TMDB
1,569 voturi
7.6/10
IMDb
126,790 voturi
De văzut
Autentificare Autentifică-te pentru a adăuga acest film în lista ta.

Totul de vânzare

Titlu original: Glengarry Glen Ross (1992)

"Vânzătorii joacă murdar, dar averile așteaptă pe cei curajoși."

Cunoscut și ca: 🇪🇸 ES: El precio de la ambición? 🇫🇷 FR: Glengarry? 🇵🇹 PT: O Sucesso a Qualquer Preço? 🇮🇹 IT: Americani? 🇯🇵 JA: Matenro wo Yume mite? Toate titlurile internaționale (13) →

Premii și Recunoaștere

0 Premii
1 Nominalizări
1 Total
Oscar
1 nom.
An Festival Categorie Câștigător
1993 Oscar Cel mai bun actor în rol secundar Al Pacino

Sinopsis

🧒

Ghid Parental — Potrivit pentru 13+

13+

Prezentare orientativă a conținutului pentru părinți

Categorie Nivel Indicator
Violență 1/5
Conținut sexual 1/5
Limbaj 5/5
Droguri / alcool 2/5
Elemente înfricoșătoare 1/5
🔗

Conexiuni cu alte filme

Acest film are legături tematice și stilistice cu următoarele producții:

Unde să vizionezi Totul de vânzare online

Toate serviciile de streaming

Box Office

Buget: $12,500,000
Încasări: $10,725,228
Profit -$-1,774,772
ROI -14.2% (0.9x)

Recenzii & Opinii despre Totul de vânzare

Scrie o recenzie

Nicio recenzie încă. Fii primul care scrie o recenzie!

Înregistrează-te pentru a scrie o recenzie

Ai deja cont? Autentificare

Cuvinte Cheie

#based on play or musical 93 #neo-noir 90 #dark comedy 80 #aggressive 78 #robbery 42 #betrayal 39 #desperate 26 #dreary 25 #competition 17 #brooklyn, new york city 15 #office 10 #salesman 5 #chinese restaurant 3 #bleak 3 #real estate 3

Trivia & Curiozități despre Totul de vânzare

4
  • Filmul a fost filmat în principal în Chicago, care a servit ca fundal pentru birourile imobiliare prezentate în poveste, sporind autenticitatea decorului.

    În culise ai
  • În timpul filmărilor, Al Pacino și Jack Lemmon au improvizat mai multe replici, contribuind la dialogul brut al filmului și la adâncimea sa emoțională.

    În culise ai
  • Într-o scenă în care personajele discută despre importanța lead-urilor, camera se concentrează pe un pliant 'Glengarry', care servește ca un indiciu vizual asupra riscurilor implicate în vânzări.

    Easter Egg ai
  • Atmosfera tensionată a filmului este îmbunătățită de banda sa sonoră minimalistă, care se bazează în mare măsură pe sunete ambientale și dialoguri, mai degrabă decât pe o partitură muzicală tradițională pentru a transmite tensiunea emoțională.

    În culise ai

Filme similare cu Totul de vânzare

Filme cu teme, genuri sau stiluri similare care ți-ar putea plăcea.

Recomandările pot proveni din AI, comunitate sau similaritate de gen.